מי אנחנו

בתחילת 2014 היינו זוג עם שני ילדים, עוד אחת בדרך, ומכונית שלא היה שווה לתקן. החיים אותתו שצריך להחליף רכב. התחלנו לבדוק. בדקנו יד שניה, הסתכלנו על חדשות, חישבנו חישובים ושקלנו שיקולים. השתעשענו עם הרעיון של קניית רכב חשמלי. אבל, מיזם better place קרס בדיוק אז וחכמת ההמונים המליצה נגד חשמל.

 

זה לא היה הדבר ההגיוני לעשות.

 

ברחבי הארץ היו פזורות עמדות טעינה ספורות, רובן רחוקות ממקום מגורינו; לא הכרנו אף אחד שיש לו מכונית חשמלית ואת מרבית המידע שהיה לנו על החיים עם רכב חשמלי שאבנו מחוויות של נהגים בריטים (שהצטלמו נהדר).

 

אבל לחלום זה בחינם אז ניסינו לדמיין איך ייראו החיים עם רכב חשמלי. דימיינו עמדות טעינה מהירות, אוויר נקי יותר ועלויות אחזקה נמוכות. שכנענו את עצמנו שאוטוטו המהפכה, שבשנה הבאה זה יקרה, שזה חייב לקרות, הרי כל העולם המערבי כבר שם מזמן.

 

ובתום חודשים ארוכים של התלבטות, החלטנו שהולכים עם החלום.

למה? כי זה זול יותר, נקי יותר ושקט יותר וזה מתאים יותר לסביבת החיים שהיינו רוצים לחיות בה. הלכנו על זה כי אנחנו מחויבים למהפכת הרכב החשמלי. מהפכה שחייבת להתרחש גם בישראל, מכל כך הרבה סיבות. הלכנו על זה מכיוון שגם לנו יש אחריות על סביבת החיים שלנו. זו האחריות שלנו לתקן, לשנות, להשפיע.

 

נכון, מהפכת הרכב החשמלי עדיין לא התחוללה בישראל. מספר בעלי הרכבים החשמליים קטן מדי ולא צומח בקצב שהיינו רוצים. אבל בינתיים יש ציבור גדל והולך של אנשים ששואלים, שבודקים, שמתעניינים, שמדמיינים. את המהפכה הזו צריך להניע מלמטה. אם מספיק אנשים ירצו את זה – זה יקרה.

 

אז אנחנו כאן כדי לספר שזה אפשרי וגם כדי לשתף בקשיים, בחלומות ובפתרונות. הרכב המשפחתי הבא שלכם (בוודאי אם זה רכב שני) יכול להיות חשמלי וזה שווה לכם פעמיים. זה שווה לכם כי זה יחסוך לכם מאות שקלים בחודש וזה שווה לכולנו באופן ציבורי, חברתי ובריאותי. הכי win-win.

 

ארבע שנים עם החשמלית שלנו ולנו ברור שעשינו את הבחירה הנכונה. האוטו הוא באמת כל מה שדימיינו: זול בתחזוקה היומיומית והשנתית, שקט, לא פולט גזים מזהמים ולא הופך להיות לגוף חימום נוסע בקיץ.

 

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע המתגלגל הזה ולגלות שזה אפשרי.