עמדות הטעינה לרכב חשמלי בישראל

פירוט מיקומי עמדות הטעינה לרכב חשמלי – מפות, אפליקציות וכל מה שצריך לדעת

כבעלים של רכב חשמלי, מאוד חשוב לנו לדעת היכן ממוקמים מטענים תקינים, מהירים ואחרים, לטעינת הרכב. לעיתים קרובות, ובעיקר כאשר אנחנו מתכננים נסיעה ארוכה, אנחנו בוחרים את מסלול הנסיעה שלנו בהתאם למיקומם של עמדות טעינה, ציבוריות ואחרות. המפות מסייעות לנו לתכנן מראש דרך איפה ניסע ואיפה נעצור להפסקת קפה ומאפה.

כידוע, בניגוד לתחנות דלק שתמרורים לאורך הדרך מפנים אליהן, עמדות טעינה לרכב חשמלי עדיין לא מסומנות באופן ציבורי וללא המפות אין כל דרך לדעת היכן ממוקמת עמדה כזו.

 

כיום יש שלוש מפות מרכזיות דרכן נהג הרכב החשמלי הישראלי יכול לאתר עמדת טעינה:

 

חשוב לזכור שגם במקומות שבהן קיימות עמדות טעינה ציבוריות, לא תמיד החניה שסמוכה להן פנויה. אמנם, בחלק מהמקומות כבר החלו לצבוע את החניה שליד המטען בירוק על מנת לאותת לנהגים שזה מקום המיועד לטעינת רכב חשמלי, אך הסימון הירוק אינו מחייב ולא מושתים קנסות (עדיין) על רכבי בעירה פנימית החונים במקומות הללו.

אם נתקלתם בעמדת טעינה שלא מוזכרת במפות, או בעמדת טעינה מקולקלת – עדכנו אותנו בטופס שבתחתית בדף .

 


 

המפה של לאוניד

לאוניד הוא אושיית רכב חשמלי אשר מתחזק באופן עצמאי מפת עמדות טעינה. מדי כמה זמן הוא יוצא אל השטח ובודק איזה מהעמדות פועלות ואיזה לא, ומתקן בהתאם.

הדף של לאוניד בפייסבוק

 


 

פלאגשייר

המפה והאפליקצייה של PlugShare היא אולי הוותיקה והמקיפה שבמפות השיתוף של עמדות טעינה. מופיעות בה עמדות טעינה בצפון אמריקה, אירופה ואסיה והיא כוללת הן עמדות טעינה ציבוריות והן עמדות פרטיות.

עדכון על מצב העמדות – פעילות או תקולות – מגיע, בארצות הברית לפחות, מהרשתות המפעילות. בארץ הדיווח נעשה בעיקר ביוזמת המשתמשים.

החיסרון של שיטה זו היא שהאחריות על סימון הנקודה במפה היא של המדווח. כלומר, רק מי שהוסיף את העמדה למפה יכול להסיר אותה. לכן, המפה לא תמיד מעודכנת ונוצרת בעיה שהעמדות הוותיקות כבר לא רלוונטיות ברובן.

יצא לנו להגיע בארץ לעמדות טעינה באמצעות המפה הזו ולגלות שבעצם הן לא פועלות.

 


 

ג’ינרג’י

ג’ינרג’י היא החברה שרכשה את עמדות הטעינה מבטר פלייס לאחר שזו קרסה. עמדות טעינה ציבורית של החברה פרוסות ברחבי הארץ, בחניונים ציבוריים ובקניונים בדרך כלל. גם במקרה זה, המידע לא תמיד אמין.

המפה של ג’ינרג’י זמינה בשלב זה רק באפליקציה. לינק לאפליקציה

 


 

נשמח מאוד להיעזר בניסיונכם בניטור ועדכון עמדות הטעינה במפות.

אם נתקלתם בעמדה שלא עובדת או בעמדה שאיננה מופיעה על המפות – עדכנו אותנו ויחד ניצור מפה עדכנית ושימושית לטובת כולנו.